FUNDACJA SPECJAŁ NA XX MIĘDZYNARODOWYCH TARGACH BIZNES ŻYWNOŚĆ MEDYCYNA AUTO FLOTA

2017-11-12 14:29

W dniach 8-9 listopada 2017 r. odbyły się 20. jubileuszowe TARGI firmy SPECJAŁ największa sprzedażowa impreza wystawiennicza w południowo-wschodniej Polsce. Na targach swoje stoisko zaprezentowała także Fundacja Specjał. Na uroczystym bankiecie, który zakończył pierwszy dzień targów tradycyjnie Fundacja Specjał przygotowała licytację obrazów. Całkowity dochód ze sprzedaży prac przeznaczony został na pomoc podopiecznym fundacji.

Na stoisku Fundacji Specjał można było zakupić dekoracje świąteczne, wyroby ceramiczne, rękodzieło artystyczne. Wszystkie prace wykonane przez osoby niepełnosprawne. Środki finansowe ze sprzedaży zasiliły konto Fundacji.

W trakcie bankietu licytowane były prace Bogdana Jareckiego.

Artysta ten ukończył studia administracyjne na PRz. Od lat 70 – tych uprawia zawodowo malarstwo sztalugowe. Jest samoukiem, przez lata studiował malarstwo tradycyjne, kopiował dzieła wybitnych autorów zwłaszcza malarzy polskich. W latach 1992 – 1998 współpracował z art. plast. W. Piętalem wykonując interpretacje starego malarstwa i portrety. Prace B. Jareckiego znajdują się w znaczących kolekcjach w kraju i za granicą. B. Jarecki brał udział w wystawach zbiorowych głównie w Rzeszowie i Wiedniu. Urodził się w Rzeszowie, malarz samouk, wystawia w wielu galeriach rzeszowskich.